Site Loader
Полтавський район, с. Супрунівка, вул. Київська, 2Б

Сьогодні у Полтавській облдержадміністрації підписали договір про базування повітряних суден Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Українські вертольоти» в Полтавському обласному комунальному підприємстві «Аеропорт-Полтава».

“Ця фірма серйозна, працює давно. Міжнародним польотам, коли вони відновляться в “Аеропорту-Полтава”, вони заважати не будуть. Добре, що зараз наш аеропорт буде витребуваний. Переконаний, що розвиток вертолітної авіації на Полтавщині — дуже важливо. Це і можлива допомога сільськогосподарським виробникам, і екологічним проектам, і в пожежогасінні та медичній авіації. Біографія цього підприємства викликає повагу. Ми дуже раді, що воно працюватиме і в Полтаві ”,
сказав т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

У свою чергу т.в.о. генерального директора ПАТ “Авіакомпанія “Українські вертольоти” Сергій Букорос відзначив дефіцит в Україні спеціалістів для роботи в авіаційній галузі та висловив сподівання на випускників Кременчуцького льотного коледжу Харківського університету внутрішніх справ.

“Ми компанія, яка намагається підтримувати, модернізувати та осучаснювати вертолітну галузь в Україні. Ми багато працюємо над тим, щоб в Україні залишалися спеціалісти, щоб вони навчалися. У нашій компанії створений навчальний підрозділ, який готує спеціалістів в авіаційній галузі. Сподіваємося, що завдяки реформам найближчим часом розпочнеться розвиток і Кременчуцького льотного коледжу. Ми відчуваємо гострий дефіцит кадрів. Навіть змушені були залучати до роботи іноземних спеціалістів. Сьогодні ставимо собі головним завданням, щоб Україна була представлена на ринку вертолітних послуг. Наш головний конкурент — це Російська Федерація. Ми вже 15 років в цій боротьбі і не здаємося ”,
  сказав Сергій Букорос.

На це Олег Пругло зауважив, що цьогоріч державне замовлення передбачає 170 фахівців даного напрямку.

“Ми хочемо бути тут на довгостроковій основі. Перед нами великий шмат роботи, щоб все запрацювало. Але наразі нема завдань, які ми б не змогли вирішити. Для “Аеропорту-Полтава” буде збільшення кількості робочих місць. Ми є частиною великої індустрії. Прийдемо ми — прийде хтось іще. Якщо комусь буде цікаво залучати нас ще до якихось проектів, ми завжди відкриті ”,

відзначив заступник гендиректора — директор Департаменту підготовки персоналу ПАТ “Авіакомпанія “Українські вертольоти” Юрій Стороженко.

Свою готовність до співпраці з ПАТ “Авіакомпанія “Українські вертольоти” підтвердив і в. о. генерального директора Полтавського обласного комунального підприємства “Аеропорт-Полтава” Володимир Окара: “Будемо рухатися вперед. Є хороша перспектива”.

ПАТ “Авіакомпанія “Українські вертольоти” заснована у 2002 році. З 2009 року «Авіакомпанія «Українські вертольоти» має сертифікат Організації з підготовки авіаційного персоналу (FTO) та має власний Департамент підготовки персоналу, який здійснює підготовку льотного і наземного персоналу по 58 навчальним програмах.

Вона здійснює гуманітарні операції і операції по наданню допомоги при стихійних лихах; миротворчі місії ООН; природоохоронні місії. Зокрема, у 2004 році авіакомпанія брала участь у пожежогасінні в Португалії; 2005 рік – гуманітарна місія по наданню допомоги при стихійних лихах в Пакистані та пожежогасіння в Туреччині; 2006 рік – гуманітарна місія в Ефіопії та Сомалі; 2007 рік – гуманітарна місія в Уганді, Мадагаскарі та Мозамбіку, місія ООН в Гаїті; 2008 рік – гуманітарна місія в М’янмі та Лівані; 2010 рік – миротворча місія ООН в Демократичній Республіці Конго; 2011 рік – миротворча місія ООН в Південному Судані; 2015 рік – миротворча місія ООН в Сомалі. Наразі в країнах Африки (Малі, Судан, Сомалі, Джибуті) бере участь в операціях 9 вертольотів.

Персонал ПрАТ «Авіакомпанія «Українські вертольоти» складає 517 осіб, з них: 298 – лінійний персонал (пілоти, бортові інженери, провідники, техніки, менеджери по експлуатації тощо), 219 – офісний. В наявності 27 багатофункціональних вертольотів МІ-8МТВ-1, які є високо модернізованими та спроможними виконувати задачі на суші і на воді у будь-якій точці світу.

Серед досягнень: 131 тис. льотних годин. Перевезено 840 тис. Пасажирів; 39 тис. тонн вантажів та 3070 пацієнтів та постраждалих.