Site Loader
Полтавський район, с. Супрунівка, вул. Київська, 2Б

11 ЖОВТНЯ ВІДБУЛОСЯ ПІДПИСАННЯ МЕМОРАНДУМУ ПРО СПІЛЬНУ ДІЯЛЬНІСТЬ МІЖ ГС «ФОНД ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ» ТА ПОЛТАВСЬКИМ ОБЛАСНИМ КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «АЕРОПОРТ – ПОЛТАВА».

Предметом Меморандуму є об’єднання зусиль сторін, з метою всебічного розвитку та розбудови ПОКП «Аеропорт – Полтава», здійснення його переобладнання та розвитку інфраструктури, залучення інвестицій та операторів пасажирських та транспортних авіаперевезень.

Документ підписали голова правління ГС «Фонд Інноваційних Проектів» Сергій Дем’янов та директор ПОКП «Аеропорт – Полтава» Володимир Окара.

Як наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, підписання Меморандуму – це шлях до взаємодії з інвесторами щодо побудови на базі Полтавського аеропорту вантажного терміналу або вантажного хабу.

– Нам важливо залучити інвесторів, які будуть інвестувати не тільки в пасажирські перевезення, а й у вантажоперевезення. Цей вантажний хаб може стати єдиним в Україні. Такою собі унікальною локацією, де буде відбуватися переправлення вантажів із-за кордону і, можливо, це ще буде й ремонтна база. Усе, що стосується вкладення коштів у Полтавський аеропорт нас цікавить і ми будемо й надалі розвивати цей напрям, – сказав Олександр Біленький.

У концепції розвитку аеропорту, що була затверджена ще у 2015 році, передбачається, що аеропорт «Полтава» і шляхи його розвитку – це не є тільки пасажирські термінали і пасажироперевезення, а й обслуговування вантажів. Тому на сьогодні керівництвом аеропорту, Полтавською обласною державною адмінстрацією, обласною радою відпрацьовуються будь-які можливості для того, аби реалізувати діяльність аеропорту саме в частині вантажних перевезень.

– Сьогодні відбулася знакова зустріч. Ми отримали підтвердження, що аеропорт «Полтава», його логістичне розташування є цікавим для іноземних компаній та інвесторів. Відбулося підписання Меморандуму – документу, що засвідчує про певні наміри і дає нам можливість рухатися далі у частині розвитку вантажних перевезень. Це перший етап перемовин, фіксація домовленостей, далі, я думаю, будуть детальні обговорення щодо реалізації цього проекту із менеджментом компанії, яка була підписантом, – розповів начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Він наголосив, що наразі в облдержадміністрації докладають максимум зусиль, аби залучити найбільшу кількість компаній і пожвавити різні напрямки господарювання летовища, включаючи і вантажні перевезення.

– Взагалі в авіації є розуміння, що певна кількість пасажиропотоку заміщується по рентабільності відповідним вантажем. Є статистичні дані, що 1000 пасажирів дорівнює одній тонні вантажу. Тому, якщо говорити з позиції цим речей, то я думаю, що перевезення вантажу може стати сьогодні цікавою ідеєю і тим шляхом розвитку аеропорту, яким можна рухатися, – сказав Сергій Марчишинець.

Також він додав, що зміни до Закону про концесію дадуть можливість відкрито і з більшою цікавістю для інвесторів працювати на території України.